TBMM Çalışmaları

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
TARİH:21.09.2015 Yorumlar (0)
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
 
Aşağıdaki sorularımın T.C. Anayasasının 114 ncü maddesi gereği Cumhurbaşkanı tarafından geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere atanan Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için;
Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.
 
Mustafa Ali BALBAY
İzmir Milletvekili
 
İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği Başkanı ve 1996 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Levent Üzümcü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üst Disiplin Kurulu tarafından alınan karar ile 25 Ağustos 2015 tarihinde tiyatrodan ihraç edilmiştir.
Bu çerçevede:
1.      İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği Başkanı ve İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Sayın Levent Üzümcü hangi gerekçe ve nedenden dolayı 20 yıldır bulunduğu tiyatrodan ihraç edilmiştir?
2.      Bu ihraç kararı Levent Üzümcü’nün kurumsal temsiliyeti dikkate alındığında, sorumluluk sahibi, düşünen, sorgulayan, toplumsal gelişmelere duyarlı, özgürce ifade eden, diğer sanatçılarımız içinde bir baskı ve gözdağı verme kararı değil midir?
3.      İstanbul Şehir Tiyatrolarından ihraç edilen Levent Üzümcü’yü izleyen, oyunlarını takip eden, fikir ve düşüncelerini paylaşan vatandaşlarımızı da İstanbul’dan ve ülkemizden ihraç etmeyi düşünür müsünüz?
4.      Verilen ihraç kararını doğru buluyor musunuz?  Doğru bulmuyorsanız ihraç kararının geri alınması yönünde bir tasarrufta bulunacak mısınız? 

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )