Güncel

Anıtkabir’de Balbay’a Büyük İlgi ve Sevgi

Anıtkabir’de Balbay’a Büyük İlgi ve Sevgi
TARİH:11.12.2015 Yorumlar (0)
CHP Genel Başkanlığı yarışı için varım diyen İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, bugün Anıtkabir’de 3 saat yurttaşlarla birlikte oldu. CHP’li olduğunu söyleyen pek çok yurttaş Balbay’a duygu ve düşüncelerini iletti.
 
Balbay, 1 Kasım seçimlerinin ardından umutsuzluğa kapıldığını söyleyenlere, “bu koşullarda en büyük lüks umutsuzluktur, o kadar lüksümüz yok. Türkiye 3-5 seçimlik ülke değildir” dedi.
 
Hatay’dan İstanbul’a, İzmir’den Ordu’ya, Yalova’dan Malatya’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelip Anıtkabir’e sel gibi akan binlerce kişiden Balbay’ı karşısında görenler şaşırdı. Bir yurttaşın, “hani korumalarınız nerede” sorusuna çevresindeki insanları gösterip, “baksanıza yüzlerce” yanıtını veren Balbay, CHP’li olduğunu söyleyenlerin ayrı bir ilgi ve sevgisi ile karşılaştı. Balbay, “kurultay ne olacak”, “aday mısınız”, “ne yapacağız”, “aman kavga gürültü çıkmasın” diyen CHP’lilere şunları söyledi:
 
“Arkadaşlar, eğer yüzde 25’i kaderimizdir deyip yerimizde oturmayacaksak, yeni bir eylem yeni bir söylemle yola devam etmeliyiz. CHP sapasağlam yerinde duruyor. Hedef 2019’daki 3 seçim. Bunun için yeni bir yön, yeni bir yöntem, yeni bir yönetim gerekli. Bunu yaparken de birincisi kırıp dökmeyeceğiz. Benim parti içi polemik yaratmama orucum var. İkincisi işin doğasını zorlamayacağız. Ben olağan kurultay sürecinden yanayım. Üçüncüsü karşımızdakilere malzeme vermeyeceğiz. Zaten pireyi deve yapmaya hazır bir anlayış var. Genel merkezimizden adaylara buna zemin hazırlayıcı bir tavra girmenin CHP’ye yararı yok.”
 
Balbay Anıtkabir’de mozolenin önünden geçip çiçek koyduktan sonra düşüncelerini soran gazetecilere şunları söyledi:
“Burası Türkiye’nin en canlı yeri. 7’den 77’ye her kesimden, Türkiye’nin her köşesinden insan var. En güzeli gençlerin çok olmasıydı. Yüzlere bakıyorum. Beyinler, kalpler yüzlere vurmuş. Anıtkabir’e gelen aslında kendine gelmiş oluyor.”
 

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )