Mustafa Balbay'dan

CHP, AKP POLİTİKALARININ PARÇASI OLMAMALI

CHP, AKP POLİTİKALARININ PARÇASI OLMAMALI
TARİH:27.12.2015 Yorumlar (2)
- " BALBAY’DAN TEPKİ ELEŞTİRİ VE SİTEM "
- “ TÜRKİYE AKP İLE HDP’NİN AKIL DIŞI SAVAŞ ÇILGINLIĞINA TERK EDİLEMEZ.
- “ CHP, AKP POLİTİKALARININ PARÇASI OLMAMALI
- “ İSTANBUL KONGRESİNDE KONUŞMAK İSTERDİM
 
CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan adayı Mustafa Ali Balbay dün akşam Halk TV'de katıldığı Fatih Ertürk'ün hazırlayıp sunduğu Türkiye Nereye programında AKP politikalarını ağır bir dille eleştirirken CHP'nin bu gidişin parçası olmamaya büyük özen göstermesi gerektiğini vurguladı. Balbay emperyalizmin geçen yüzyılın başındaki politikalarını araç ve yöntem değiştirerek devam ettirdiğini belirterek şunları söyledi:
 

"AKP ve PKK birbirlerinin değirmenine su taşıyor. HDP şaşkın. Türkiye hiç bugünkü kadar ortak paydalarını yitirmemişti. Bu topraklarda ortak yaşama duygusuna sahip herkes bu savaş çılgınlığına hayır demeli. Böyle gidemez. Ne olursa olsun barışın sesi yükselmeli."

Balbay bu gidişe hayır deme gücüne sahip tek partinin CHP olduğunu vurguladı," Nasıl ki kontrolsüz güç, güç değilse; kullanılmayan güç de güç değildir. CHP, AKP başkanlık sisteminden terör sorununa kadar temel konularda AKP önerisini getirsin bakalım derse; bunun sonu AKP politikalarının parçası olmaktır. CHP bu konuma düşemez" dedi.
 
İstanbul il kongresine konuşma hakkı verilmemesini eleştiren Balbay şunları söyledi:
 

"Demokrat kişiliğiyle tanıdığım Ercan Karakaş'a sitem ediyorum. Olağan kurultaya giderken yarışın adil olmasını sağlamalıydı. CHP tabanı başarı için ciddi bir yenilenmeden yana. CHP'ye ve devamında Türkiye'ye yeni bir yön yeni bir yöntem ve yeni bir yönetim lazım. Ben bu yolda tüm varlığımı taşın altına koydum. CHP delegelerinden hizmet izni istiyorum. Yapabileceklerimi, önerlerimi bir manifesto ile paylaştım."

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 2 )

  • 28-12-2015, 18:01:19ayhan gümüşler

    Sayın İzmir millet vekili balbayı İstanbul chp olağan kurultayında konuşturulmadı,ona söz hakkı istemesine rağmen verilmedi,o türkiyeyi temsil eden chp sinin milletvekilidir sadece izmir milletvekili değildir ,ankaranın,izmirin,istanbulun,rizenin,vanın ve diğer illerinde milletvekilidir,chp için başka illere gitmiyormu,erdoğan sokakdaki insanı ,gazeteciyi ,iş adamını ,kısaca herkesi susturup konuşturmadımı söz hakkı vermedimi ,hapişlere attımı ,siz neden tepki gösteriyorsunuz,sizin Balbay için yaptığınız bu eylem onunla aynı değilmi,beyler kişi menfaatleri partı menfaatlerinden ustun değildir,inersiniz inersiniz dibe.benden söylemesi

  • 28-12-2015, 08:04:59Mehmet Selim Altunakar

    Sayın Mustafa Balbay sizi her zaman takdir ediyorum.Yolumuz Çağdaş Atatürkçü yoldur.Sizi tekrar güzel tespit yorumlarınızla sizin gibi Atatürkçü sygıdeğer sayın Emin Çölaşanla birlikte Ankara rüzgarı programında görmek temennimdir.Saygılarımla...