Mustafa Balbay'dan

BALBAY’DAN TEPKİ ELEŞTİRİ VE SİTEM

BALBAY’DAN TEPKİ ELEŞTİRİ VE SİTEM
TARİH:27.12.2015 Yorumlar (0)
CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan adayı Mustafa Ali Balbay dün akşam Halk TV'de katıldığı Fatih Ertürk'ün hazırlayıp sunduğu Türkiye Nereye programında AKP politikalarını ağır bir dille eleştirirken CHP'nin bu gidişin parçası olmamaya büyük özen göstermesi gerektiğini vurguladı. Balbay emperyalizmin geçen yüzyılın başındaki politikalarını araç ve yöntem değiştirerek devam ettirdiğini belirterek şunları söyledi.


CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan adayı Mustafa Ali Balbay dün akşam Halk TV'de katıldığı Fatih Ertürk'ün hazırlayıp sunduğu Türkiye Nereye programında AKP politikalarını ağır bir dille eleştirirken CHP'nin bu gidişin parçası olmamaya büyük özen göstermesi gerektiğini vurguladı. Balbay emperyalizmin geçen yüzyılın başındaki politikalarını araç ve yöntem değiştirerek devam ettirdiğini belirterek şunları söyledi:

"AKP ve PKK birbirlerinin değirmenine su taşıyor. HDP şaşkın. Türkiye hiç bugünkü kadar ortak paydalarını yitirmemişti. Bu topraklarda ortak yaşama duygusuna sahip herkes bu savaş çılgınlığına hayır demeli. Böyle gidemez. Ne olursa olsun barışın sesi yükselmeli." Balbay bu gidişe hayır deme gücüne sahip tek partinin CHP olduğunu vurguladı," Nasıl ki kontrolsüz güç, güç değilse; kullanılmayan güç de güç değildir. CHP, AKP başkanlık sisteminden terör sorununa kadar temel konularda AKP önerisini getirsin bakalım derse; bunun sonu AKP politikalarının parçası olmaktır. CHP bu konuma düşemez" dedi.

İstanbul il kongresine konuşma hakkı verilmemesini eleştiren Balbay şunları söyledi:

"Demokrat kişiliğiyle tanıdığım Ercan Karakaş'a sitem ediyorum. Olağan kurultaya giderken yarışın adil olmasını sağlamalıydı. CHP tabanı başarı için ciddi bir yenilenmeden yana. CHP'ye ve devamında Türkiye'ye yeni bir yön yeni bir yöntem ve yeni bir yönetim lazım. Ben bu yolda tüm varlığımı taşın altına koydum. CHP delegelerinden hizmet izni istiyorum. Yapabileceklerimi, önerlerimi bir manifesto ile paylaştım."

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )