Mustafa Balbay'dan

CHP İzmir Milletvekili Balbay Kütahya' da

CHP İzmir Milletvekili Balbay Kütahya' da
TARİH:21.12.205 Yorumlar (0)
 
CHP İzmir Milletvekili Balbay:
 
- "CHP olarak dinimizin, ibadet, ahlak gibi bütün değerlerine saygılıyız"
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, partisinin "CHP'de Ortak Sesler Projesi" kapsamında Kütahya'ya geldi.
 
 
Parti binasında gazetecilerle bir araya gelen Balbay, yaptığı konuşmada, partisinin genel seçimler için görevlendirdiği 22 milletvekilinden biri olarak Kütahya'ya geldiğini belirterek, bu ziyaretlerin CHP'nin parti içerisinde ortak ses yükselme projesinin bir parçası olduğunu söyledi.
 
Son 3 gün içerisinde 24 ilde, 22 milletvekilinin 3 ana konu etrafında Anadolu'ya yayıldığını ifade eden Balbay, şöyle konuştu:
 
"Bu konulardan biri, Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırı bütün dünyada ve Türkiye'de de yankı uyandırdı. Bu saldırı sonrasında yaşanan tartışmalarda Cumhuriyet Halk Partisi'nin düşüncesi, nereden gelirse gelsin, hedefi ne olursa olsun, hangi coğrafyada işlenmiş olursa olsun, terörün her türlüsüne, hayır. Terör hiçbir şekilde mazur görülemez. Bu terör olayının ardından Avrupa'da da çok sık tartışılmakta olan, Avrupa'nın 'İslamafobi' dediği ve gerçekten de bizim dinimizle terörün zaman zaman bağdaştırılmak istendiği kötü bir tablo var. Biz, CHP olarak dinimizin, ibadet, ahlak gibi bütün değerlerine saygılıyız."
 
Balbay, önümüzdeki seçimlerde CHP'nin iddialı olduğunu da sözlerine ekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/kutahya-haberleri/chp-izmir-milletvekili-balbay_42513

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )