Mustafa Balbay'dan

Mustafa Balbay: Yeni Bir Yönetim Lazım...

Mustafa Balbay: Yeni Bir Yönetim Lazım...
TARİH:18.12.2015 Yorumlar (0)
Mustafa Balbay: Yeni bir yönetim lazım
 
CHP Genel Başkanlığı’na aday olan Mustafa Balbay, partide 5 yılda 78 genel başkan yardımcısının değiştirildiğini belirterek, “Yeni bir yönetim lazım” dedi.
 
CHP'nin 16-17 Ocak'ta gerçekleştirilecek 35. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkanlık için aday adaylığını açıklayan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, basın toplantısı düzenledi.
 
Mustafa Balbay, Türkiye'yi yönetme iddiasını sürdürdüğünü söyledi.
 
Türkiye'nin yeni bir dönemeçte olduğunu belirten Balbay, "Ben de bu dönemeçte önce CHP'yi yönetme, devamında da Türkiye'yi yönetmek iddiasıyla karşınızdayım" dedi.
1 Kasım sonrası Olağan Kurultay sürecinin başladığını, kendisinin de aday adaylığını açıkladığını hatırlatan Balbay, toplantıda 10 ana başlıkta hazırladığı "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Son Çağrı" adlı manifestosunu kamuoyuyla paylaştı.
 
Balbay'ın manifestosunda, "Barış ekonomisi", "İktisadi demokrasi", "Devrim CHP'den başlamalı" gibi başlıklar yer alıyor. Bunlar arasında en dikkati çeken ise "Kürt sorunu baş başa çözülür" başlığı oldu.
 
"Kürt sorununu hendekten atlatacağız" diyen Balbay, "Bu sorunu çözmek için aramıza kimseyi almayacağız, baş başa bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu.
Cumhuriyetin 100. yılında CHP'nin iktidar olması, Cumhuriyetin ikinci yüz yılına da CHP'nin damga vurmasını istediğini belirten Balbay, "büyük bir ikinci yüzyıl devrimine" ihtiyaç olduğunu söyledi.
 
Devrimin CHP'den başlaması gerektiğini ifade eden Balbay, 19 aydaki dört seçimde, aynı sonuçları alan bir partiden, aynı şeyleri yaparak bir değişim beklemenin doğru olmayacağını vurguladı.
 
"CHP'de korku imparatorluğunu yıkmak için geldiğini" söyleyenlerin, partinin girişinin 100 metre ilerisine turnikeler koyduğunu dile getiren Mustafa Balbay, "5 yılda 78 genel başkan yardımcısını değiştirmek değişimse, bu değişimin ne sonuç verdiği ortada. CHP'de yeni bir yön, yeni bir yöntem, yeni bir yönetim lazım" dedi.
Balbay, bir soru üzerine, kendisini başkanlık yarışının içinde hissettiğini, bunun kilometre taşının ise İzmir'de katıldığı ön seçimdeki başarısı olduğunu kaydetti. 
Balbay, başka bir soru üzerine "eski", "yeni" tartışmalarının dışında, CHP'nin köklerinden yeni yüzyılı yakalayacağını vurguladı.
 
Adaylığını açıklamasıyla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na "vefasızlık" yaptığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Balbay, CHP'yi yaralayan, zarar veren bir şey yapmadığını, CHP'nin güçlenmesi, iktidar olması için çaba harçadığını söyledi.
 
Sonuç ne olursa olsun, mücadelesine CHP'de devam edeceğinin altını çizen Balbay, "Kurultaya kadar yarış, kurultaydan sonra barış" ifadesini de kullandı.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/mustafa-balbay-yeni-bir-yonetim-lazim,dHzZPaxkHEuADUASsGJ-8g

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )