Mustafa Balbay'dan

Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığına Aday Oldu...

Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığına Aday Oldu...
TARİH:10.12.2015 Yorumlar (0)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak çıkma kararı alan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay, bugün Kurultay'da Genel Başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Partimizi daha ileri götürebileceğimize ve 2019'daki üç seçimde birden partimizin başarılı olması için yeni bir yön, yöntem ve yönetim gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda partimizin olağan kurultayında genel başkanlığa hazırım" dedi.
"DELEGELERE GÜVENİYORUM"
 
Delegelere güvendiğini belirten Balbay, kurultay sürecinin kırıp dökmeden, kimseye malzeme vermeden, işin doğasının dışına çıkmadan gerçekleşmesi gerektiğine işaret etti.
 
"BORCUMU KENARA ÇEKİLEREK ÖDEYEMEM"
Siyasette vefa borcunun önemli olduğunun altını çizen Balbay, "Ben özellikle demir parmaklıkların ardında bizim için mücadele eden, Silivri önünde bizim için gaz yiyen ve beni siyasete taşıyan CHP'ye vefa borçluyum. Ben bu borcumu kenara çekilerek ödeyemem, düz milletvekilliği yaparak da tam ödeyemem. Ben bu borcumu CHP'yi iktidara taşıyarak ödeyebilirim" değerlendirmesini yaptı.


OLAĞAN KURULTAY İSTİYOR
Balbay, bir soru üzerine kendisinin olağan kurultaydan yana olduğunu vurguladı ve olağanüstü kurultay toplanması için imza vermeyeceğini kaydetti. 
 
CHP'nin kendi içinde tartışmalar yaşayan bir parti görüntüsünden uzak durması gerektiğini dile getiren Balbay, her şeyin olağan süreci içinde gerçekleşmesinin daha sağlıklı olacağını ifade etti. 
 
Balbay, 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağına işaret ederek, "Ben CHP'ninTürkiye'yi cumhuriyetin ikinci yüzyılına taşımayı vadediyorum" dedi.
 
ORAN VE İNCE DE ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI
7 Haziran seçimlerinde ön seçime girmeyen ve genel merkez tarafından da milletvekiliadayı gösterilmeyen eski CHP Mersin milletvekili Umut Oran ve CHP Yalova MilletvekiliMuharrem İnce de adaylığını açıklamıştı.
 
CHP'DE BAŞKANLIĞA ADAY SAYISI ÜÇE YÜKSELDİ
Balbay'ın aday olduğunu açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak çıkacak aday sayısı da 3'e yükselmiş oldu.
 
İNCE: BEN İDDİA SAHİBİ BİRİSİYİM
İnce, "CHP kurultaylarında aday olunmaz, aday gösterilir. Gerekli imza sayısını bulan kişi aday olur. Delege arkadaşlarım bunu taktir ederse ben iddia sahibi birisiyim. Onlar bana bu şansı verirlerse o zamanki iş, önce kurultayın toplanması lazım. Çünkü benden başka adı geçen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Biz yarından itibaren imza toplamaya başlayacağız. Bende imzamı vereceğim, arkadaşlarım da verecekler" demişti.
 

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )