Manşet

GÜNEYDOĞU'DA EN BÜYÜK TEHLİKE ŞU: ÜMİTLER TÜKENMİŞ!

GÜNEYDOĞU'DA EN BÜYÜK TEHLİKE ŞU: ÜMİTLER TÜKENMİŞ!
TARİH:03.01.2016 Yorumlar (1)
Güneydoğu'da en büyük tehlike şu:
Ümitler tükenmiş!
 
2016 yılının her şeye karşın barış, mutluluk, daha iyi bir Türkiye için mücadele gücü ile gelmesi dileğimi özellikle Güneydoğu'daki CHP kadrolarıyla paylaşmak istedim. En büyük tehlikenin şu olduğunu gördüm; iyi şeylerin olacağına dair Ümitler tükenmiş. 
 
Beni en çok etkileyen Cizre, Silopi ve Yüksekova ilçe başkanlarımızın sözleri oldu. Günlerce sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı, büyük bir göçün yaşandığı bu yerleşim yerlerinde aslında "yaşama yasağı" var.
 
CHP Silopi İlçe Başkanı Kadri Fakhan,"elde bir tek gücümüz kaldı, o da dua etmek" dedi şöyle devam etti:
"Türkiye buradaki gerçekleri görmüyor, bilmiyor. Cudi dağındaki çoban Ankara'dan daha iyi görüyor gerçekleri. Halktan terörist imal etmeye çalışıyorlar. Burada yaşamak mucize. Şehirde kalanların çoğu ailelerini başka yerlere gönderdiler."
 
CHP Yüksekova İlçe Başkanı Ali Baygüneş durumu şöyle özetledi:
" 100 bin nüfuslu şehrin 40 bin nüfuslu bölgesine hendekler nedeniyle girilmiyor. Burada mesele terör örgütünün varlığı değil devletin yokluğu. Bitmişiz. İyi şeyler olacağına dair bir gram ümidimiz yok. Eskiden en kötü durumlarda bile içimizde bir ümit ışığı olurdu. Yakında şu olursa şöyle olur diyorduk. Şimdi Yüksekova'da büyük bir umutsuzluk ve iki metre kar var."
 
Cizre İlçe Başkanımız Kemal Cüngü de benzer olumsuzlukları sıraladıktan sonra,"eskiden köyler boşaltılıyordu şimdi kentler boşaltılıyor. Cizre hayalet şehir" dedi.
 
Bütün ilçe başlanlarımıza, bu gidişe karşı herşeyden önce bir karşı toplanma yeri oluşturmak gerektiği görüşünü paylaşıp şunları söyledim:
"Batı'da CHP'li olmak kolay. Başlıca kaygı daha çok kişiye ulaşmak. Ama sizin bulunduğunuz yerlerde CHP'li olmak çok zor. Zoru başarıyorsunuz. Hedefimiz milletvekili çıkarmadığımız illerde bu eksiği gidermek. 2016'da hep birlikte bu hedefe yürüyüşün ilk adımlarını atacağız. Bu bölgemizi AKP-HDP tahterevallisinden kurtaracağız.Fırat'ın iki yakasını biz bir araya getiririz."

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 1 )

  • 03-01-2016, 23:06:22Ertuğrul iyim

    Unutmayalım Doğu illerinden yeterli oyu alamazsak iktidar olmak hayalden öteye gidemez. O insanları anlamalıyız onlar için politika üretmeliyiz yoksa 0.25 i bir puan dahi arttırmayız.Mustafa bey bunu başarabilir