Manşet

BALBAY İSTANBUL İL KONGRESİNDE KONUŞTURULMADI

TARİH:26.12.2015 Yorumlar (1)
Balbay İstanbul İl Kongresinde Konuşturulmadı…

Balbay'dan Divan Başkanı Ercan Karakaş'a itiraz: "Anadolu kongrelerinde konuştum...  Kılıçdaroğlu’ da il kongrelerinde konuşacaklar demişti..."
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay İstanbul İl kongresinde konuşturulmadı.  Balbay,"kurultay sürecinin daha adil seyretmesi gerekirdi" dedi.
Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki kongrede konuşma yapmak üzere başvuruda bulunan Balbay'a tüzük gerekçe gösterilerek olumsuz yanıt verildi. Balbay bunun üzerine  Divan Başkanı Ercan Karakaş'a yazılı olarak şu itirazı yaptı:
"Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, arkadaşlarımız il kongrelerinde konuşacaklar. Neler düşündüklerini anlatacaklar demişti. Bu kongrede konuşma hakkımın olduğunu düşünüyorum."
Karakaş'ın kararını değiştirmemesi üzerine Balbay, protokol koltuğunda ayağa kalkarak şunları söyledi:
"Ben Anadolu illerindeki kongrelerden geliyorum. Sırasıyla Sivas, İzmir, Kütahya, Kilis, Nevşehir kongrelerine katıldım. Hepsinde konuştum. Anadolu'yu anlatacaktım. Burada konuşamayacaksam salonun takdirine sunuyorum."
Balbay salon çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Durumu yadırgadığını söyleyen Balbay şöyle dedi:
"Kendimizi en büyük ilimizin kongresinde ifade edemeyeceksek nerede edeceğiz?
Zaten çok demokratik olmayan bir süreç devam ediyor. Söylenecek çok şey var. Zamanını bekleyelim. Bizim tek amacımız partimizin büyümesi. Herkesin tek hedefi parti içi iktidar olursa ülkede iktidarı yakalayamayız. Ben bıkmadan usanmadan doğruları söylemeye, umut ateşine nefes vermeye devam edeceğim. Ercan beyin o bildiğimiz demokrat kişiliğinin önde olmasını beklerdim. 

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 1 )

  • 03-01-2016, 04:30:34ismet USTA

    Cumhuriye Halk Partisinde, genel baskan, adayligini aciklamis bir arkadasimiza İstanbul il baskanligi kongresinde konusma hakki verilmemesini kniyorum,antidemokratik uygulamalarla, psrtimizi itidara tasiyamayiz. Sayin Mustafa Balbayi yeni taniyor divan baskani,. Yaziklsr olsun.CHP sinin iktidar olmasinin onu bu davranislarla kesiliyor.