Manşet

BALBAY:”MARDİN BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜMÜZÜN EN GÜÇLÜ KALESİDİR”

BALBAY:”MARDİN BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜMÜZÜN EN GÜÇLÜ KALESİDİR”
TARİH:12.02.2016 Yorumlar (0)
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu temsilcileriyle yaptığı görüşmede, “Mardin Anadolu uygarlıklarının yaşayan temsilcisidir, birlikte yaşama kültürümüzün kalesidir” dedi.
 
Federasyon Başkanı Mehmet Şerif Öter, üyeler İbrahim Aydın, Yusuf Bektaş, Ahmet Zincir, Abdülhamit Karaca Balbay’ı TBMM’deki makamında ziyaret ederek Türkiye’de iç barışın yerleşmesi için gösterdiği çabalar nedeniyle teşekkür ettiler. Balbay görüşmede şunları söyledi:
 
“Ben İzmir milletvekiliyim ama, Mardinlileri de fiilen temsil ediyoruz. Zira İzmir’de 150 bine yakın Mardinli var. Biz İzmir’in pek çok semtine küçük Mardin deriz. Mezopotamya ovasının kuş yuvası Mardin’in bugüne taşıdığı kültürel mirası korumak ve geliştirmek hepimizin sorumluluğu.”
 
Heyette yer alan Mardin Süryanilerinden Yusuf Bektaş’ın, “Sayımız 4 bine kadar indi, zorluklarımızı aşmaya çalışıyoruz” sözleri üzerine Balbay, “Süryaniler kültürleriyle, sanatlarıyla Anadolu’yu en iyi temsil eden kesimlerin başında geliyor. Artık göç olmasın” dedi.
 
Federasyon Başkanı Öter de, “Mardin’in Meclis’te 2 değil, 4 parti ile temsil edilmesini istiyoruz. Artık kavgadan bıktık. CHP’den beklentimiz bölgeyle daha yakından ilgilenmesidir” değerlendirmesi yaptı.
 

YORUM YAZ

YORUMLAR ( 0 )